ROŚLINY NA KONFERENCJI.


rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków


Od 30 sierpnia do 3 września 2015 roku w Centrum Kongresowym przy ul.Marii Konopnickiej w Krakowie odbywa się 27 Europejska Konferencja o Biomateriałach. Olbrzymie, jasne przestrzenie holi nowoczesnego budynku projektu znanego krakowskiego architekta Krzysztofa Ingardena na czas trwania kongresu nabrały bardziej przyrodniczego charakteru za sprawą tymczasowych kompozycji roślinnych w pojemnikach, wykonanych i zaaranżowanych przez Office Plant.

Przy pomocy roślin można dopasować przestrzeń do harmonogramu konferencji – wyodrębnić poszczególne części holu, odgrodzić je lub przesłonić np. część bufetową lub nieczynne przejścia. Zieleń pomaga złagodzić pustkę wielkich gmachów, dyskretnie nadać indywidualny, choćby chwilowy charakter ogrodu.

W tym przypadku dobrano proste pojemniki – zarówno pod względem kolorystycznym jak i w formie. Rośliny drzewiaste wspierają najatrakcyjniejsze obecnie byliny ogrodowe oraz gatunki jednoroczne. W prostych, sześciennych ciemnych donicach umieszczono piękne, dorodne sadzonki tulipanowców /Liriodendron tulipifera / o wyjątkowym, pięknym kształcie liści w towarzystwie rozchodników okazałych, wrzośców i świeżej, seledynowej kaskady wilca w odmianie ‘Lime’.

rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków

Analogicznie w jasnopopielatych donicach znalazły się miłorzęby  / Gingko biloba /  z powtórzeniem motywu różowo kwitnących rozchodników i wrzośców, ale dla mocnego kontrastu dodano wilec o prawie czarnych liściach odmiany ‘Purple’, która świetnie odcina się na tle pojemników. W trzecim zestawie o podobnym charakterze pojawiają się ozdobne trawy.

rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków

rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków

W białych krągłych pojemnikach, ustawionych w formie szpaleru znalazły się laurowe topiary o lśniących, skórzastych liściach oraz egzotyczne, kwitnące mandeville. Białe, kwadratowe donice dyskretnie podkreślają urok klonów palmowych o lekkim, ażurowym pokroju. Te niewielkie drzewa o orientalnym wyglądzie znakomicie spisują się w modernistycznym, minimalistycznym wnętrzu ICE.

rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków


1 thought on “ROŚLINY NA KONFERENCJI.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top