NOWOCZESNA ZIELEŃ


Office Plant_Blog_Modern Nowoczesna zieleń Kraków Autor: Corinna FrączekBudynki wznoszone z betonu i szkła w kolorystyce monochromatycznej lub intensywnej i zdecydowanej, cechuje geometria formy, opcjonalnie z elementami biomorficznymi. Wnętrza wieżowców, loftów i pawilonów, będące siedzibą przedsiębiorstw dowolnej branży (biura, szpitale, kliniki, galerie handlowe, restauracje ), są konsekwentnie aranżowane w stylu modernistycznym.

By złagodzić ich formalny, lekko „oschły” charakter, szczególnie, jeśli w owych lokalach mają przebywać regularnie ludzie, należy uzupełnić je o aspekt roślinny. Dowolność materiałów z jakich wykonane powinny być pojemniki do wnętrz nowoczesnych, daje spore pole do manewrów.

Uniwersalną propozycją Office Plant są donice holenderskiej firmy Artstone. Wykonane z kompozytu zmielonego marmuru, granitu i żywicy epoksydowej pojemniki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, od barw ziemi po pastele i pasują praktycznie do każdej aranżacji.

Office Plant Blog_nowoczesna zieleń do wnętrz biura Kraków

Nowoczesne pojemniki występują w formie rozmaitych brył, struktur i deseni: od prostych walcowatych form po wielopłaszczyznowe, romboidalne struktury. Dobór roślin również nie podlega ograniczeniu, jednak dobrze jest skupić się na roślinach o zdecydowanej formie, mocnym pokroju, będących wyraźnym akcentem.

Powodzeniem cieszą się gatunki o:

  • charakterze wertykalnym: phormium, asplenium, reo, zamiokulkas, sansewieria
  • dużych liściach: alokazja, aspidistra, aukuba, sparmania, platycerium
  • dużych barwnych kwiatach: kurkuma, hipeastrum, medinilla, strelizia.

Office Plant Blog_nowoczesna zieleńSpathiphyllum w podłużnej donicy o żywym kolorze łagodzi chłód holu.

Ponadto prym wiodą  tropikalne palmy i architektoniczne sukulenty. Z tych drugich tworzone są modne „kosmiczne” kompozycje, przywodzące skojarzenia z mini światami, umieszczonymi w specjalnych pojemnikach.

h

Wariantem stricte nowoczesnego aspektu roślinnego we wnętrzach są wertykalne ogrody Patrica Blanc’a, adaptowane do warunków indoor w formie Zielonych Ścian. Cała lub część ich powierzchni pokrywana jest systemem nawadniającym wraz z modułami pojemników oraz obsadzana gęsto roślinami.


Więcej o Zielonych Ścianach już wkrótce na Zielonym Blogu Office Plant.

3 thoughts on “NOWOCZESNA ZIELEŃ”

  1. Właśnie urządzam nowe mieszkanie w Krakowie i ten wpis pokierował mnie do Łobzowa! Do zobaczenia!!!

  2. Pingback: 5 ETAPÓW ARANŻACJI ZIELENI – Office Plant | Rośliny do biura

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top