5 CHOINKOWYCH TRENDÓW 2022.Każdy sposób na strojenie drzewka, który przynosi radość, a nawet frajdę, jest najlepszy. Dla tych, którzy lubią wyzwania, nowości albo akcenty humorystyczne, przygotowaliśmy 5 choinkowych trendów. Można skorzystać z jednego, ze wszystkich lub z każdego po trochu. A jeśli na koniec choinka będzie wyglądać jak… choinka? Jeśli nas cieszy, to efekt osiągnięty!

1 gwiezdna choinka

Skoro na Boże Narodzenie czasem mówi się “gwiazdka” i wyczekiwanie pierwszej gwiazdki w oknie jest tak ważne, to może w tym roku przystroić drzewko gwiazdami? Pozawieszajmy wszystkie gwiazdki, jakie znajdziemy – perłowe, brokatowe, koralikowe. Odwiedźmy krewnych, czy nie mają na strychu jakiś reliktowych gwiazdek dzierganych, słomianych, drucianych. Usiądźmy wieczorem wszyscy i powycinajmy gwiazdy z papieru. Pamiętajmy, by gwiazdę na szczycie montować jako ostatnią…

2 mięciutka choinka

Wybierzmy w tym roku jodłę o miękkich igłach, by nie pokłuć się po łokcie, jak ostatnio… Mamy dość stresu o masowo rozbijane “przypadkiem” przez kota bańki? Zawieśmy mięciutkie, filcowe ozdoby – myszki, jelonki, liski. Za mało miękkości? Dodajmy jeszcze kłębki waty, by jak kiedyś, dawno temu, udawała śnieg.

3 choinka dla rolnika

Jeśli tegoroczne święta spędzimy na wsi, to pomyślmy, jak mogłaby wyglądać taka choinka dla rolnika? Tradycyjna, ze słomianymi miniaturowymi chochołkami. Lub przyozdobniona bańkowymi traktorami, kombajnami, końmi, kurkami i jarzynami. Drzewko stanie się takim małym wyrazem wdzięczności dla ludzi, dzięki którym mamy mąkę, warzywa i suszone owoce na kompot.

4 jadalna choinka

W zeszłym roku Dziadek wspominał, jak to miło było w dziecięcych latach leżeć pod choinką i ciamkać a to cukierka, a to orzeszek. Zróbmy mu przyjemność i ozdóbmy choinkę jadalnymi ozdobami: pierniczkami, słodyczami, orzechami. Lub zawieśmy bańki w formie ulubionych przysmaków każdego z rodziny, choćby to były chipsy…

5 choinka oświecona

A tym, którzy stawiając drzewko w salonie zamierają, bo napatrzeć się nie mogą, jaka jest piękna, tak po prostu, bez niczego, zdradzamy sekret, że choinki wcale ubierać nie trzeba, jeśli wolimy ją au naturel. By podziwiać ją także późną porą, spowijmy ją delikatnie w ciepłe, dyskretne sznury lampek, a potem pogaśmy wszystkie inne światła i połóżmy się pod drzewkiem. Spłynie na nas wtedy magia Świąt.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top