ROŚLINY BIURKOWE.


Office Plant_Blog_Rośliny biurkowe na biurko Autor: Corinna Frączek


W aranżacji przestrzeni biurowych najistotniejsze jest zachowanie funkcjonalności. Prosty, przejrzysty układ, efekt czystości i minimalizmu, bez przeładowania i zbędnych ozdobników. Klarowna przestrzeń, w której z łatwością można przez długie godziny zachować lekkość umysłu. Na firmowym blacie czy biurku poza satynowo połyskującym laptopem, złotym markowym piórem i oprawionym w skórę notatnikiem często pojawia się także mini akcent roślinny.

Zielony, żywy detal pomaga odpocząć oczom, zmęczonym wpatrywaniem się w komputer. Nieśmiertelna paprotka na biurku Pani Sekretarki, podlewana fusami z kawy i stojąca na kwiecistym spodeczku, w epoce tzw. “millenialsów” poszła na zasłużoną emeryturę.  Jakie gatunki spełniają współczesne kryteria “zielonego mini”? Jakie formy liści i odcienie kwalifikują do roli biurkowego pupila?

Office Plant_Blog_Rośliny biurkowe na biurko Autor: Corinna Frączek

Oto 6 minimalistycznych roślinnych dodatków w przestrzeni biurKowej:

1. Echeveria

Odrobina Kaliforni w odcieniach oceanicznych błękitów, zieleni i turkusów. Toleruje zapominalskich podlewaczy. Wygląda jak fraktale – rozety mięsistych liści, pokrytych matowową woskową warstwą ochronną. Wolny wzrost i liczne odmiany, również w pastelowych odcieniach fioletu i różu kwalifikują ją jako uniwersalny dodatek do każdego wnętrza, pełnego słonecznego światła.

2. Asparagus (A. falcatus i A. densiflorus)

Puchate pędy tej do niedawna zapomnianej rośliny wróciły do łask nie jako florystyczny dodatek do bukietów, ale w roli lekko ekscentrycznej rośliny do minimalistycznych wnętrz. Bogactwo a zarazem lekkość formy sprawia, że zielona chmurka może liczyć na czułe spojrzenia, rzucane znad komputera. Toleruje suche powietrze i niedostatek światła.

3. Flebodium

Srebrnolistna paproć o wstęgowatym ulistnieniu od kilku lat cieszy się sporym powodzeniem jako roślina do wnętrz. Barwa liści pięknie współgra z bielą i szarościami, popularnymi w biurowych przestrzeniach.

4. Pogonterum

Wygląda jak miniaturowy bambus o owalnych, ostro zakończonych listkach w żywym odcieniu zieleni. Bardzo często można się natknąć na jej plastikowe wersje, ponieważ w uprawie pokojowej po kilku miesiącach traci efektowny wygląd. Jej żywotność można znacznie przedłużyć, uprawiając pogonterum pod kloszem, by zapewnić jej wysoką wilgotność powietrza.

5. Oplątwa

Pojawia się w wersji zasuszonej jako bladozielone kłębuszki, zatknięte na kawałku drewna lub w szklanej kuli. Posadzona w podłożu i zraszana wybija w intensywnie różowy kłos, z którego z czasem wysuwają się granatowe, drobne kwiaty.

6. Orchidea

Biała klasyczna orchidea pomimo skomplikowanej budowy kwiatu ma w sobie szlachetny urok czystej formy. Kwiaty utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Nic tak nie koi umysłu, jak konteplacja idealnego piękna.

Office Plant_Blog_Rośliny biurkowe na biurko Autor: Corinna Frączek


1 thought on “ROŚLINY BIURKOWE.”

  1. Oo super świetnie koniec z ikeowskimi sztucznymi kwiatkami to pogo coś miałem sztuczne nie wiedziałem co to jedst a wolę prawdziwe nawet jak ma paść czy to się da kupić w Łobzowie?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top