NAJMODNIEJSZE ROŚLINY DONICZKOWE 2017.


OP_Blog_zielone trendy najmodniejsze rośliny 2017


W czasie kiedy na wybiegach pstrzą się paski w mariażu z kwiatami i zygzakami, a nawet deseniami rodem z tapet w latach ’60, w enklawie greenterioru najmodniejsze rośliny na rok 2017 emanują szlachetnym urokiem z subtelną dozą ekstrawagancji, trzymającą się ram…doniczek. Zapraszamy na parapetowy catwalk – oto kilka z nadchodzących trendów zieleni do wnętrz wg Office Plant.

Zaczniemy od największych gabarytowo, liściastych hitów:

  • Ficus lyrata – fikus lirolistny
  • Strelitzia reginae – strelicja królewska
  • Musa cavendishii – bananowiec karłowy

OP_Blog_zielone trendy najmodniejsze rośliny 2017 Corinna Frączek

Zdecydowanie najpiękniejszą propozycją na rok 2017 według Office Plant jest Calathea orbifolia – strzeszyn krągłolistny. Ta stosunkowo duża roślina o gęstym pokroju i falbaniastych, bufiastych bajkowo liściach roztacza wokół siebie swoisty splendor. Pięknie wygląda w sypialni, komponując się z ciężkimi kotarami, pikowanym wezgłowiem i marmurowym blatem nakastlika.

Dosłowniej kragłe w kształcie liście ma nadal modna (już od kilku sezonów) Pilea peperomioides. Uroczy pokrój, zawdzięczany mięsistemulitnieniu Kalanchoe thyrsifolia to dodatkowy bonus do niezwykle efektownej i łatwej w uprawie rośliny.

Pośredniej wielkości szlagiery na ten rok to głównie paprocie, ale nie tylko:

  • Phlebodium aureum – flebodium złociste
  • Cycas revoluta – sagowiec wygięty
  • Platycerium – płaskla.

OP_Blog_zielone trendy najmodniejsze rośliny 2017 Corinna Frączek

Srebrnolistne, szałwiowoszare rośliny nadal święcą triumfy, jako najbardziej zbliżone swym kolorem do popielatej szarości – wciąż modnej we wnętrzach modernistycznych, ale także shabby chic czy glamour. Wśród nich wymienić warto szczególnie rodzaj Senecio w tym odmianę ‘Marinara’ czy rozchodnik Sedum burrito. Nowa odmiana popularnej wężownicy nosi nazwę ‘Moonshine’ i dzięki mglistej barwie staje się ciekawym wariantem “oklepanej” wersji podstawowej.

Jeśli zdecydujemy sie przełamać szarości i popiele, doradzamy mały powiew egzotyki. We wnętrzach uzyskiwany jest z powodzeniem nie tylko dzięki barwnym tekstyliom, ale także poprzez ulokowanie w jasnych pomieszczeniach tropikalnych piękności takich jak:

  • guzmania
  • tillandsia – oplątwa
  • strelicja
  • kurkuma wąskolistna.

OP_Blog_zielone trendy najmodniejsze rośliny 2017 Corinna Frączek

Kieszonkowe gadżety to głównie miniaturowe sukulenty: escheverie, haworcje. Moda na sukulenty szybko nie przeminie, głównie z nietypowych dla mody (każdej innej poza roślinną) powodów – praktycznych. Wytrzymałe i różnorodne rośliny pasują do wszystkiego, nawet do kawy i telefonu na zdjęciach na instagramie.

Moda na rośliny rozwija się równie szybko jak regularnie podlewane epipremnum w jasnym oknie. Pamiętajmy, że najmodniejsze rośliny to te, które są regularnie pielęgnowane, dzięki czemu wyglądają zdrowo i świeżo.


1 thought on “NAJMODNIEJSZE ROŚLINY DONICZKOWE 2017.”

Comments are closed.

Scroll to Top