5 SPOSOBÓW NA DOMOWE SPA.Dobra wiadomość dla wielbicieli SPA – zamiast wypadu do odległego resortu raz na miesiąc, możemy urządzić sobie prawdziwy relaks w każdy weekend, a nawet co wieczór, w zaciszu własnego domu. Raj nie tylko dla introwertyków. Czas wykorzystać potencjał, jaki drzemie w nas samych i naszej przestrzeni. Oto 5 sposobów na domowe SPA. Od czego zacząć?

GŁĘBOKI ODDECH

Przede wszystkim podejdźmy do sprawy z uśmiechem. Organizując domowe SPA mamy pewien wyjątkowy komfort. Bowiem któż inny, jak nie my sami, najlepiej zna nasze potrzeby i gusta? Zarezerwujmy czas dla siebie.  Starannie wybierzmy elementy, o które wzbogacimy przestrzeń, by sprzyjała odprężeniu i regeneracji sił.

Pod uwagę weźmy dwa etapy:

  • zabiegi – najwygodniejsza i najlepiej przystosowana do tego celu będzie z pewnością łazienka
  • odpoczynek po zabiegach – np. salon lub sypialnia, a gdy pogoda pozwoli także taras.

5 SPOSOBÓW NA DOMOWE SPA

#1 roślinne aromaty

Gorąca kąpiel z dodatkiem odpowiednio dobranych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego sprawi, że poczujemy się błogo. Kierując się tabelką aromaterapii wybierzmy olejek, którego działanie szczególnie przysłuży się naszej kondycji: melisowy i lawendowy ukoi nerwy, cytrusowy poprawi nastrój, grapefruitowy poprawi napięcie skóry. Wybierając mydło z roślinnymi ekstraktami sprawimy, że korzystne działanie olejków towarzyszyć nam będzie nawet przy zwyczajnym myciu dłoni.

Ważne: nawet jeśli zachęcił nas leczniczy wpływ danego aromatu, lecz po powąchaniu go nasz nos marszczy się niezadowolony, wybierzmy inny, którego zapach w pełni nam odpowiada. Nos wie najlepiej.

#2 naturalne materiały

Wybierajmy akcesoria z naturalnych surowców: drewniane, sizalowe, bawełniane, lniane, jutowe etc. Lniany szlafrok, płócienne ręczniki, bambusowe akcesoria łazienkowe. Stonowana, ciepła kolorystyka podświadomie pogłębi stan relaksu.

#3 ciepłe światło

Jego wpływ na nasze samopoczucie, tak jak na rośliny, jest olbrzymi. Ciepłe, łagodne światło dzienne wprawia nas w dobry nastrój. Przytłumione światło świec podświadomie sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Ciepło ognia rozgrzewa nas jakby od środka, a wpatrywanie się w płomień pomaga oczyścić umysł. Wybierajmy świece tylko z naturalnych wosków, które nie kopcą i których zapach nie stanie się dla nas męczący, byśmy nie musieli gasić ich zirytowani.

#4 wygodny szezlong

Lub fotel, sofa, ogrodowy leżak a nawet łóżko. Do którego powolnym krokiem, zawinięci w ręcznik i szlafrok udamy się na ostatni etap SPA, czyli na lekką, kocią drzemkę. Przygotujmy to miejsce wcześniej, pokój przewietrzmy, rozłóżmy wygodne poduszki, miękki koc lub pled.

Trik: Ustawiona obok palma sprawi, że leżąc pod nią poczujemy się prawdziwie wakacyjnie.

#5 stoliczek

Obok miejsca wylegiwania się i/lub obok wanny (jak wolimy) dobrze ulokować pomocniczy stoliczek, na którym zmieści się filiżanka ziołowej herbaty. Jeśli lubimy zapach kadzidła np. Palo Santo umieśćmy je tam także (pamiętając o specjalnych podstawkach żaroodpornych).

Na koniec jeszcze kilka prostych porad:

  • korzystając z domowego SPA zapomnijmy o telefonie i komputerze. Ściszoną muzykę możemy puścić z tradycyjnego odbiornika radiowego, choć warto spróbować zbawiennego wpływu ciszy.
  • Odpowiednio wcześniej schowajmy lub usuńmy z widoku przedmioty, które przypominają nam o obowiązkach.
  • Jeśli coś pokrzyżuje nasze plany nie denerwujmy się. Domowego SPA nie trzeba rezerwować, terminy są zawsze dostępne, a my jesteśmy jego klientami VIP.

A jakie sposoby na domowy błogostan mają nasi Czytelnicy?


Podobne tematy:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top