SKRZYNIE KWIATOWE NA WIOSNĘ.

OP_Blog_Skrzynie kwiatowe wiosna 2016 ogródek gastronomiczny Kraków


Najpiękniejsze kwietniowe dni spędzamy chętnie pod gołym niebem. W mieście mamy do dyspozycji coraz więcej atrakcji na świeżym powietrzu. Tym świeższym, im mniej czarnych dymów unosi się znad śródmiejskich kamienic, im więcej rowerów zamiast aut przemieszcza się po Krakowie. Oblegamy bulwary, parki, Błonia i Lasek Wolski. Ale rześcy i dotlenieni chętnie wracamy ku centrum, by wśród licznych restauracji wybrać tę która nasyci nasz apetyt, w tym również ten smak na…wiosnę! 

Office Plant prezentuje jeden z owych smakowitych, krakowskich ogródków w których główną rolę grają skrzynie kwiatowe, wypełnione po brzegi radosnymi, sezonowymi kompozycjami w pastelowej gamie. Ogródek ma ustawną formę i jest stosukowo dobrze doświetlony, osłonięty od wiatru i ulicznego pyłu. Ponad to część została ogrodzona, co daje dodatkowe wrażenie domknięcia przestrzeni i jej przytulności.

Ogródek ma charakter nieformalny, swobodny, sielski. Ciemne, drewniane skrzynie ustawione są wzdłuż granic ogródka, a każda z nich stanowi swego rodzaju miniaturową rabatę o podobnym, lecz nie identycznym schemacie nasadzeń. Zasiadając w jasnych, technorattanowych fotelach człowiek czuje się otoczony idyllicznym ogrodem.

OP_Blog_Skrzynie kwiatowe wiosna 2016 ogródek gastronomiczny Kraków Ciemne skrzynie i panele ogrodzenia sprawiają, że barwne kwiaty nabierają dodatkowego blasku i świeżości.

Bazowym gatunkiem są różowe hortensje o pięknych, bujnych kwiatostanach, specjalnie wyhodowanych w warunkach szklarniowych. Pokrój roślin jest krępy, siedzący i zwarty. Ukwiecona część zdaje się stanowić więcej niż połowę krzewu. Jego nasada skryta jest wśród gęsto nasadzonych bratków i skalnic, które będą kwitły długo i obficie aż do czasu wymiany na letnie gatunki.

Ciekawym dodatkiem, który całości nadaje iście florystycznego szlifu jest młodociana sadzonka eukaliptusu, o krągłym, miętowopopielatym ulistnieniu. Pięknie wypełnia górne piętro kompozycji, współgrając z pastelowymi odcieniami kwiatów, szczególnie chłodnym różem wonnych hiacyntów.

OP_Blog_Skrzynie kwiatowe wiosna 2016 ogródek gastronomiczny Kraków Piękne kwiatostany hortensji komponują się z uroczymi bratkami i delikatnymi skalnicami.

Sielski charakter kompozycji potęgują zwiewne kępy śmiałka darniowego. Ten niedoceniany, małowymagajacy gatunek, jako jedna z niewielu traw, która już o tej porze roku wygląda dekoracyjnie. Sprawia, że całość nabiera łąkowego, niezobowiązującego charakteru.

OP_Blog_Skrzynie kwiatowe wiosna 2016 ogródek gastronomiczny Kraków Kępy śmiałka darniowego rozluźniają kompozycję, nadając jej sielankowego, łąkowego “smaczku”.


25 kwietnia kolejna odsłona krakowskich wiosennych aranżacji autorstwa Office Plant.

1 thought on “SKRZYNIE KWIATOWE NA WIOSNĘ.”

  1. Świetna sprawa takie skrzynie podoba mi się to bardzo nie mogę takich nigdzie znaleźć chętnie bym kupił!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top