OGRODOWO POD WAWELEM.


ogrodowo pod Wawelem Office Plant Kraków Powiśle Metaforma


U podnóża Wawelu przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego i nową Kawiarnią Metaforma z udziałem Office Plant powstał nietypowy ogród tymczasowy. W czarnych torbach z agrowłókniny posadzono ozdobne drzewa, byliny i rośliny sezonowe i porozstawiano grupami na litej nawierzchni placu przed budynkiem.

Nasadzenia cieszą się zainteresowaniem przechodniów i turystów. W centrum miasta pojawił się ogród tymczasowy, wprowadzając w kolorystycznie neutralnym dotąd otoczeniu akcenty barwne: czerwonolistne wiśnie ‘Pissardii’, purpurowe koleusy, magentowe irezyny, lila-fioletowe werbeny patagońskie i perovskie. Dwie ostatnie to byliny o sporych gabarytach i architektonicznym pokroju.

ogrodowo pod Wawelem Office Plant Kraków Powiśle Metaforma

ogrodowo pod Wawelem Office Plant Kraków Powiśle Metaforma

ogrodowo pod Wawelem Office Plant Kraków Powiśle Metaforma

Werbena patagońska / Verbena bonariensis / dorasta do 80 cm wysokości. Należy do roślin wonnych i miododajnych, wabi liczne owady, szczególnie motyle. Czas kwitnienia trwa od późnego lata aż po przymrozki. Jest wielbicielką słońca, zatem wyjątkowo upale tegoroczne lato sprawia, że roślina jest w swoim żywiole i wygląda bardzo dekoracyjnie.

Srebrzysta perovskia łobodolistna ‘Blue Spire’ również nie narzeka na nadmiar słońca. Kłosowate niebiesko-fioletowe kwiatostany sprawiają, że dla wielu osób wygląda ona jak przerośnięta lawenda. Kwitnienie trwa od sierpnia do września, przy sprzyjającej pogodzie może utrzymać się nawet do październikowych przymrozków.

Pod Wawelem nie mogło również zabraknąć…smoków – czyli smoczej begonii o kiściach koralowych kwiatów. Ta sezonowa roślina będzie kwitła do upadłego.

ogrodowo pod Wawelem Office Plant Kraków Powiśle Metaforma ogrodowo pod Wawelem Office Plant Kraków Powiśle Metaforma


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top