JESIENNE KOMPOZYCJE W POJEMNIKACH.


JESIENNE KOMPOZYCJE W POJEMNIKACH ogródki gastronomiczne kwiaty kraków


Temperatury stopniowo spadają, w serca wkrada się nostalgia za latem. A powszechnie wiadomo, że chłód i tęsknota wzmacnia apetyt. W kuchni zmienia się Menu na bardziej jesienne – pojawia się zupa z dyni, risotto z borowikami. Tak samo zmieniają się stopniowo wystroje parapetów i ogródków gastronomicznych w Krakowie.

Rośliny sezonowe wytrwały od maja do września w różnej kondycji, zależnej od nakładów pielęgnacji w trakcie sezonu. Upalne lato i dziurawa konewka sprawiły, że wiele pięknych, kipiących kwiatami ogródków stopniowo zamienia się w…zasuszone wspomnienie lata. Ogródek zamiast zdobić, wzbudza litość nad ledwo żyjącymi królowymi lata. Czas na detronizację.

JESIENNE KOMPOZYCJE W POJEMNIKACH ogródki gastronomiczne kwiaty kraków

Jesień to czas mglistych poranków, zatem tonacja roślin również może ulec złagodzeniu, rozmyciu w porównaniu z letnią ferią gorących nieraz kompozycji kwiatowych. Warto skupić się na walorach strukturalnych roślin i ich pokrojach. Lekko rozczochrane kępy kostrzewy i turzyc, skręcone sity i srebrnolistne, ażurowe eukaliptusy stanowią doskonałe tło dla romantycznie różowych wrzosów i wrzośców. Zimozielone bluszczyki i barwinki urozmaicą zestawienie.

Gatunki do jesiennych kompozycji cechuje duża odporność na:

  • niższe temperatury,
  • mniejszą ilość światła
  • większą wilgotność powietrza.

Całość wygląda subtelnie, jak fantazja na temat wrzosowego, leśnego brzegu polany, na której warto przysiąść w trakcie wędrówki po górach, by wyjąć z plecaka i przekąsić naszykowany posiłek. Jego wyraźny smak sprawia, że od razu nabiera się  sił do dalszej wędrówki.

JESIENNE KOMPOZYCJE W POJEMNIKACH ogródki gastronomiczne kwiaty kraków


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top