DONICE ZE STALI.


Office Plant_Blog_donice ze stali zieleń na siłowniach fitness Autor: Corinna Frączek


Zgodnie z aktualnymi prognozami najprężniej rozwijająca się obecnie branża to fitness oraz wellness. Wciąż rośnie tłum chętnych, którzy zdecydowali się ukształtować swoje ciało z pomocą trenerów i odpowiedniego sprzętu. Często jednak w zatłoczonych siłowniach w tzw. “godzinach szczytu” panuje lekki zaduch i wręcz brakuje tlenu. Jego niedobór sprawia, że wydajność ćwiczeń spada a metabolizm komórkowy ulega spowolnieniu.

Dlatego w miejscach intensywnego wysiłku niezbędne są rośliny, filtrujące i odświeżające powietrze.

Zarówno rośliny jak i donice powinny charakteryzować się użytecznością, praktycznością, uzupełniać przestrzeń. Być ustawne i łatwe w pielęgnacji. Budzić skojarzenia z nowoczesnością, czystością i energią. Office Plant proponuje idealne rozwiązanie, łączące te wszystkie aspekty – donice ze stali i rośliny “ze stali”.

Office Plant Blog_donice ze stali zieleń w klubach fitness siłowniachCylindryczne donice stalowe w gamie monochromatycznej.

Minimalistyczne, wytrzymałe i wykonane ze stali nierdzewnej. Ustawione we współczesnej przestrzeni pozostaną neutralne. W doborze ilości roślin należy oszacować maksymalną liczbę osób, przebywających w danym lokalu równocześnie. Na każdą z nich przypadać powinna 1 roślina sięgająca mniej więcej do pasa (lista roślin filtrujących powietrze na Blogu Office Plant>>).

Office Plant Blog_zieleń do wnętrz donice ze stali Kraków Prostopadłościenne stalowe skrzynie idealne na zbiorowe nasadzenia

Pojemne stalowe donice zmieszczą nawet 3-5 sztuk np. Sansevierii. Dzięki temu już 3  obsadzone wężownicami pojemniki ustawione w sali fitness, wystarczą zupełnie, by uzdatnić powietrze dla 15 osobowej grupy ćwiczących intensywnie osób.

Należy również uwzględnić dodatkowe czynniki. W pomieszczeniach klimatyzowanych, ogrzewanych, gdzie powietrze jest suche znakomicie spiszą się gatunki roślin z grupy sukulentów: wspomniana już Sansevieria, Zamioculcas, Euphorbia. Nie są kłopotliwe w uprawie, bowiem wystarczy je podlać raz w miesiącu. Preferują dobrze zdrenowane, lekkie podłoże a nadmiar wody może im wręcz zaszkodzić.

Office Plant Blog_donice ze stali Kraków basen spa

W salonach SPA, klubach fitness i siłowniach znajdują się również pomieszczenia, gdzie wilgotność i temperatura powietrza jest wysoka – w pobliżu saun, natrysków czy basenów. Wykonane ze stali nierdzewnej donice nie ulegną uszkodzeniu wskutek działania wilgoci. Dla roślin ze strefy tropikalnej wymienione powyżej warunki są zupełnie naturalne. Warto w pobliżu strefy relaksu, gdzie po ćwiczeniach lub masażu odpoczywa się na szezlongach, ulokować pojemniki z filodendronami, palmami (Areca, Dypsis), bananowcami czy roślinami z rodziny Bromeliacea.  Z pewnością wpłynie to korzystnie na samopoczucie użytkowników przestrzeni.


1 thought on “DONICE ZE STALI.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top