METAMORFOZA BIUROWYCH ROŚLIN cz.2.


Office Plant_Blog_Metamorfoza biurowych roślin kraków 2


Prezentujemy drugą część zabiegów, mających na celu rewitalizację i przywrócenie dobrej kondycji roślinom pokojowym, na przykładzie kilku gatunków, uprawianych w jednym z krakowskich biur. Suche powietrze, nieregularne i niewłaściwe podlewanie może sprawić, że po jakimś czasie nawet bardzo odporne gatunki tj. skrzydłokwiat, zaczynają marzyć o przedwczesnej emeryturze. Czas na zastrzyk energii!

Po przeprowadzeniu zabiegów nie cierpiących zwłoki czas na końcowy szlif:


1. o c z y s z c z a n i e

Office Plant_Blog_Metamorfoza biurowych roślin kraków 2Aplikacja biostymulatora odporności oraz oczyszczenie liści z kurzu daje natychmiastowy efekt rewitalizacji.

Kurz blokuje dopływ powietrza do aparatów szparkowych. Jego mechaniczne usunięcie pomaga roślinom odzyskać oddech, a także blask liści. Zastosowanie dolistne i doglebowe preparatów biostymulujących poprawi kondycję roślin na długi czas.

Zabieg oczyszczania liści z pomocą specjalnych chusteczek, nasączonych preparatem odżywczym warto raz na jakiś czas przeprowadzać profilaktycznie.

Uwaga: Niezbędne jest jednak krótkie przeszkolenie u Specjalistów odnośnie sposobu i listy gatunków, które ten zabieg lubią. Dla wielu roślin o delikatnych tkankach pretarcie liści preparatem może skończyć się ich spaleniem…


2. k u r s   a s e r t y w n o ś c i

Office Plant_Blog_Metamorfoza biurowych roślin kraków 2Tabliczka pomoże roślinie bronić się przed nadgorliwymi ogrodnikami-amatorami.

Powszechnie wiadomo, że prawdziwa metamorfoza zawiera również czynnik psychologiczny. Specjaliści chętnie podpowiedzą, na co zwrócić uwagę oraz jakich błędów w pielęgnacji roślin łatwo uniknąć, by uchronić rośliny przed zgubnymi skutkami np. “domowych sposobów” na nawożenie popiołem z popielniczki…


3. o d ż y w i a n i e

Office Plant_Blog_Metamorfoza biurowych roślin kraków 2Długodziałające nawozy typu osmocote nie niosą niebezpieczeństwa przenawożenia rośliny.

Właściwa i zrównoważona dieta to klucz do sukcesu. Podłoże w doniczce szybko się wyjaławia. Oprócz dosypania na wierzch świeżej ziemi niezbędna jest też aplikacja odpowiednio dobranego typu nawozu. Należy pilnować typu, pory i dawki odżywek, by wspomóc roślinę.


Profesjonalny zabieg pielęgnacyjny przeprowadzany jest sprawnie i efektywnie. Rośliny są oczyszczone, przycięte, zaopatrzone w dawkę świeżej ziemi, nawozów i biostymulatorów. Z dnia na dzień widoczne są skutki prawidłowej konserwacji!

Office Plant_Blog_Metamorfoza biurowych roślin kraków 2Efekt metamorfozy: skrzydłokwiat nabrał wigoru i po niedługim czasie zakwitł!


W celu rezerwacji terminu wizyty Specjalistów Office Plant prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top