FIRMOWY TARAS.


tarasy


Wbrew nazwie czas wolny mija jakoś dziwnie szybko. Powrót do pracy, w której powiew wentylacji zastępuje morską bryzę a szum komputerów jest   p r a w i e   jak szum fal, dla wielu jawi się koszmarem. Ale może niektórzy pamiętają te wakacje w mieście, pachnące rozgrzanym asfaltowym boiskiem i kocem rozkładanym nocą na dachu kamienicy? Jeśli tak na to popatrzeć, coś w tym było. Może zatem rozejrzyjmy się po przestrzeni biurowej i wykorzystajmy pusty taras czy patio do celów…rekreacyjnych?

Dziś zaprezentujemy jedną z aranżacji tarasu w zwiewnej, srebrzystej tonacji. W serii chromowanych donic posadzono santolinę o oleistym, śródziemnomorskim aromacie. Towarzyszy jej macierzanka ‘Silver Queen’, dodając do kompozycji nutę cytrynowego orzeźwienia. Lekką kaskadą wypływają pędy dichondry o “uszkowatym” ulistnieniu. Długie źdźbła kostrzewy sinej wzmacniają efekt lekkości.

1fgSrebrzyste pojemniki współgrają z popielatą roślinnością.

1fZrównicowana strukturalnie grupa roślin utrzymana zostaje w miętowej tonacji.

1cSzpaler z ozdobnych bambusów przysłania subtelnie balustradę i widok za nią…

Funkcjonowanie w mieście łączy się z faktem różnorodności widoków.  Widoki te obfitują najczęściej niestety w dość chaotyczną, gęstą zabudowę. O ile nie mamy wpływu na istnienie niektórych “cudeniek” architektury, które po wymalowaniu w pstrokate kubizmy nie zyskują na atrakcyjności, to na szczęście w trakcie kształtowania zielonego wnętrza tarasu warto skorzystać z możliwości odgrodzenia się. W tym celu służą:

  • gotowe przesłony i trelisy
  • tekstylne rolety
  • wysokie donice z gęstymi roślinami (np. trawami)
  • donice z wysokimi roślinami np. zimozielonymi krzewami i drzewami.

1W razie potrzeby składany stół można zawsze rozłożyć, by pomieścić więcej osób.

Komplet prostych ogrodowych mebli o ażurowej konstrukcji z wypalonego lekko słońcem drewna w pogodne dni śmiało może służyć jako miejsce mniej lub bardziej oficjalnych zebrań pracowników.

1xMuehlenbekia wylewa się z pojemnika na posadzkę tarasu.

Wyjście choćby na przysłowiowe 5 minut na taras i zerknięcie w dal pomaga złapać niezbędny dystans i uporządkować myśli. Powszechnie wiadomo, że przebywanie pod gołym niebem usprawnia pracę mózgu poprzez jego dotlenienie. Ma także miejsce niewyjaśnione zjawisko, które niektórzy nazywają “łącznością z kosmosem”…


Podobne, srebrzyste tematy na Blogu Office Plant:

> rośliny w tonacji mięty i popielatej zieleni https://officeplant.pl/srebrnolistne-rosliny

> szare, betonowe donice i popielata zieleń  https://officeplant.pl/odcienie-szarosci-i-zielen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top