DOMOWE PRZYJĘCIE URODZINOWE.Już niedługo. Urodziny. Okrągłe. Zamiast ciężko wzdychać nad losem uśmiechnijmy się sami do siebie. To nasz dzień i tylko od nas zależy, czy będzie wart zapamiętania. Kiedyś głowiła się nad tym nasza mama, potem restauratorzy, a dziś przyszedł czas dorosnąć i samemu zorganizować przyjęcie roku! Oto kilka podpowiedzi, jak zatrudnić do tego rośliny.

ZALETY PRZYJĘĆ DOMOWYCH

Jest ich wiele, ale wymieńmy 3 podstawowe:

  1. Nie musimy rezerwować z wyprzedzeniem lokalu – należy do nas.
  2. Zapraszamy ograniczoną metrażem ilość gości – czyli tych, których lubimy najbardziej np. psa, kota czy chomika, czy też innych, przy których czujemy się na tyle swobodnie, by wystąpić np. w piżamie.
  3. Po przyjęciu nie trzeba zamawiać taksówki, można zasnąć w miejscu, w którym się akurat jest – i tak przecież jesteśmy już w domu.

3 POMYSŁY NA PRZYJĘCIE URODZINOWE W DOMU:

Tylko trzy? Pomysłów jest oczywiście o wiele więcej, lecz podajemy te, w których motywem przewodnim są rośliny – przecież jesteśmy ogrodnikami 🙂

#1 miejska dżungla

Bardzo popularny motyw, usprawiedliwiający małpie figle i okrzyki rodem z dżungli, które w pewnym momencie przyjęcia mogą rozbrzmiewać w różnych pokojach. Do aranżacji wnętrza wykorzystajmy rośliny duże, obfite, spektakularne np. palmy, monstery, strelizie. Ustawmy je tak, by nie znajdowały się na trasie kolizyjnej. Na czas przyjęcia możemy do salonu pościągać rośliny ze wszystkich innych pokoi, pożyczyć palmę od sąsiada a nawet wynająć rośliny i oddać po przyjęciu.

W menu niech pojawią się nietypowe tropikalne owoce a napoje pijmy z łupin kokosa. Ubierzmy się wzorzyście i pozwólmy sobie lekko zdziczeć. Chociaż na ten jeden dzień.

#2 przyjęcie ogrodowe

Jeśli mamy przydomowy ogród lub taras sprawa rozwiązuje się sama (Przepis na: Ogrodowe przyjęcie). Ale jeśli nie, to żaden problem – przyjęcie ogrodowe możemy urządzić także w domu. Wypełnijmy wazony kwitnącymi pędami drzewek owocowych czy kwiatami prosto z łąki. Zawieśmy kwiatowe zasłony. Uplećmy dla gości wianki. W menu niech znajdą się sezonowe świeże warzywa i owoce, a także jadalne kwiaty: fiołki, pysznogłówki, nasturcje – pozyskujmy je tylko z ekologicznych stanowisk.

Więcej o jadalnych kwiatach piszemy tu.

#3 piżama party

Czy nie marzyliśmy kiedyś o tym, by spać na dachu latem? Jeśli dotychczas nie zrealizowaliśmy tego marzenia czas to zrobić. Dress code: piżamy i szlafroki. Zaaranżujmy balkon, taras wykorzystując: poduszki, pufy, koce, pledy, tkane dywany i wygodne, ogrodowe siedziska. Nie zapomnijmy o klimatycznych lampionach i ciepłym świetle. Jeśli na tarasie jest jakoś “łyso” wystawmy domowe rośliny np. fikusy, palmy, draceny.  Niech razem z nami podziwiają nocne niebo.

Wszystkim jubilatom życzymy kwitnących pomysłów na dobre, piękne życie, pełne głębokiego szczęścia, niezależnego od warunków zewnętrznych.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top