8 TRENDÓW GREENTERIOR (2021)Dla wszystkich wielbicieli ogrodowych uroków (dostępnych przez cały rok w wersji pokojowej) przygotowaliśmy na dziś 8 trendów greenterioru. Z ich pomocą każde wnętrze nabierze naturalnego, botanicznego, harmonijnego charakteru. Pozwolą nam czuć się jak w ogrodzie nawet w środku białej zimy.

1.Berberyjski błękit

Kolor prosto z marrakeskich ogrodów Majorelle. W roli tła lub dodatków wydobywa z zieleni roślin wibrujące tony. Relaksuje i odświeża umysł. Stosowany z wyczuciem nie wychłodzi wnętrza, lecz nada mu egzotycznego charakteru.

2. Wiszące pojemniki

Moda na nie utrzymuje się i nasila, ponieważ jeśli tylko można wykorzystać sufit, by zmieścić w domu jeszcze więcej roślin, to czemu nie? Wiszące kwietniki, makramy, podwieszane kosze, roślinne ścienne półki, całe ściany a nawet podwieszane kratownice sufitowe z girlandą pędów nad stołem – po co się ograniczać? 😉

3. Zwierzątka – donice

Pięknie wykonane, ceramiczne donice w kształcie zwierząt wywołują na twarzy uśmiech, pozwalają zindywidualizować przestrzeń, podkreślić charakter wnętrza, a także zdradzić zamiłowanie właściciela np. do wędkowania. Doniczki w formie ryb, ślimaków a nawet ludzkich głów – dla każdego coś ekscentrycznego.

4. Owady

Nie tylko dla entomologów. Wiele owadów: motyle, chrząszcze i żuki wyglądają jak ogrodowa biżuteria (setki lat temu niektóre z nich były nawet wykorzystywane w jubilerstwie). Owadzie klejnoty będą wyglądały intrygująco i podkreślą klimat mini dżungli na półce (bo jak wiadomo w prawdziwej dżungli jest więcej owadów niż roślin).

5. Naturalne włókna

Święcą triumfy już od lat i oby tak dalej. Rattan, juta, bambus, len, trawa morska. W wysokim  wiklinowym fotelu, w pastelowym, przytłumionym świetle plecionych lampionów, z huśtającą się lekko palmą u boku, poczujemy się błogo jak na plaży w Tulum.

6. Zen

Delikatna melodia dzwonków powietrznych, szum miniaturowej fontanny, ciepłu zapach dymiącego kopalu i drzemiący na kredensie Budda sprawią, że nasza zdolność do dalekich, wewnętrznych podróży rozwinie skrzydła. A z pewnością ułatwi odczuwanie zadowolenia z tu i teraz.

7. Klatki

Wcale nie muszą mieć w sobie barwnej papugi. Puste, piękne w swej formie klatki, w których możemy trzymać np. rośliny, o delikatnych pędach. Świetny, estetyczny sposób na te okazy, które regularnie są napastowane przez wegetariańskie koty.

8. Palona glina

Ciepły, rdzawy odcień cegły, palonej gliny, miedzi, rdzy – oto kolory ziemi, ciepła i prawdziwego domu. W ich otoczeniu łagodniejemy, uspakajamy się, czujemy się bezpieczni. A co najważniejsze – barwa ta pięknie podkreśla świeżą zieleń roślin 😉 A z ogrodniczego punktu widzenia: terakotowe donice to wspaniałe pojemniki do ekologicznej uprawy roślin.


Podobne tematy:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top