5 WIELKANOCNYCH “MUSZĘ-MIEĆ” 2021.Przed nami wielkie, wiosenne święto. Jak wprawić się w radosny nastrój? Oczywiście sprzątając, piekąc ciasta, wietrząc i przede wszystkim – dekorując. Czym w tym roku warto urozmaicić wielkanocne tradycje? Oto kilka naszych propozycji.

WIELKANOCNE “MUSZĘ-MIEĆ”

W tym roku wybraliśmy 5 najciekawszych, choć niekoniecznie najnowszych trendów wielkanocnych. Te znane i lekko spowszedniałe dekoracje zyskały bowiem świeży, wiosenny powiew i dzięki temu zasługują na chwilę uwagi.

#1 żywe kolory

Tegoroczna zima wyjątkowo długo pozbawia nas barw i życia, dlatego nic dziwnego, że dla wielu pastelowe tonacje stały się zbyt blade i chłodne. Zamiast wełnianych swetrów tej Wielkanocy za rozgrzewkę posłuży mocny odcień żółtego, złoty niczym żółtko jajka, a także ciepłe tonacje czerwieni i pomarańczy. W tych barwach mogą być nie tylko wielkanocne pisanki, ale także świeże kwiaty (np. bukiet mimozy czy jaskrów), stołowa ceramika czy nakrycie stołu.

#2 czekoladowe jajka

Zasłużyliśmy na osłodę życia. Nie tylko z powodu 40 dniowego postu. I na trochę zabawy, którą da nie tylko najmłodszym szukanie czekoladowych, kolorowych jajeczek, ukrytych zmyślnie w zakamarkach domu, a jeśli pogoda pozwoli – także w ogrodzie.

#3 świeże kwiaty i pędy

Zaprośmy je do domu, na stół, kredens, parapety i balkon:

  • kwiaty cięte
  • rośliny cebulowe w doniczkach
  • ukwiecone pędy: owocowych drzew, tarniny czy forsycji.
  • bazie wierzbowe i leszczynowe gałązki

W skrzyneczkach posadźmy motyle bratki, hiacynty, stokrotki, żonkile i skalnice. Pokażmy wiośnie, że czas dogonić szklarnie, w których życie już tętni i nie traci ani chwili. Niech złapie rozpęd, bo bardzo tęsknimy do zieleni.

A tu można zamówić paczkę pełną wiosny: wiosenna paczka od ogrodnika.

#4 wiszące jajka

Wydmuszki na wstążeczce, ale także jajka ceramiczne, porcelanowe lub solidnie drewniane, strojnie malowane i zdobne w ludowe wzorki. Jest w nich coś ponadczasowego. Jeśli mamy takie skarby w domowych zasobach – warto w tym roku zaaranżować je po swojemu np. pod lampą nad stołem.

#5 uśmiech

Sprzątając, piekąc, wietrząc i dekorując pozwólmy sobie na beztroski uśmiech. Umieśćmy go także na pisankach – czemu nie? Każdy, kto zobaczy przed sobą na talerzu w tym roku uśmiechnięte jajko, uśmiechnie się także. Zarażajmy się radością. Niech towarzyszy nam przez cały czas.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top