MAISON&OBJET 2018 (PARYŻ).


Office Plant Blog_MAISON&OBJET 2018 Paris Paryż aranżacje wnętrz Autor: Corinna Frączek Zyska


Po raz kolejny Office Plant zwiedza paryskie targi Maison & Objet, rozglądając się czujnie za ciekawymi akcentami do zielonych wnętrz i ogrodów. Tegoroczną wystawę, trwającą od 19 do 23 stycznia, odwiedziło ponad 85 000 osób, z czego połowę stanowili Francuzi. Gospodarze wiedli prym także w ilości wystawców. Tak samo, jak ciężko nie lubić francuskiej kuchni, tak samo trudno odmówić im wyczucia stylu. Nawet jeśli niektóre objet dobrze wyglądają tylko na wystawie…

Jednak zgodnie z promowaną w tym roku przez organizatorów i scenografów ideą Showroom’u: kwestia dobrego czy złego gustu została wyrzucona przez przysłowiowe okno. Tak samo, jak instytucja sklepu w dotychczasowym tego słowa znaczeniu. Organizatorzy podkreślają, że w czasach, kiedy każdy przedmiot z łatwością ograbiany jest z tajemnicy z czego, jak i przez kogo został wykonany a co za tym idzie: “dlaczego to tyle kosztuje”, luksusowy biznes wnętrzarski, by przetrwać, powoli staje się dystrybutorem emocji i doświadczeń, zamkniętych w przedmiotach. Mają one zachęcać klienta to interakcji i kreatywności.

Nas oczywiście interesowały najbardziej motywy roślinne, naturalne, związane z botaniką i ogrodową fauną (szeroko pojmowaną – momentami zahaczającą o australijskie bagna… ale po koleji). Oto najciekawsze – według nas – motywy tegorocznej wystawy:

1. k a s k a d y   zieleni

zielonysufitMobjet

Żywa zieleń spływająca z sufitów i ścian, przez którą subtelnie przesącza się złotawe światło odświeża każde wnętrze – proszę przyjrzeć się powyższym aranżacjom i wymazać rośliny – blask gaśnie, a wszystko staje się beżowo- czarne. Niech żyje flora!

2.  zieleń w misach i koszach

maisonparis2018

Wiklina i drewno przewija się w prawie każdej miłej naszemu oku aranżacji. Co prawda florystyczna aranżacja nieco przypomina przedwczesny, wielkanocny stroik, ale ażurowe misy na drewnianych postumentach w komplecie z altaną-wolierą mają w sobie coś bajkowego.

3. k a k t u s y

cacti

cactijungle

Procelanowe, ceramiczne i żywe – kaktusy w każdej możliwej formie i barwie stanowiły wesoły,  trochę meksykański akcent w bogatych, botaniczno-kolonialnych aranżacjach.

4. r a j s k i e   ptaki

paow

Flamingi, tukany, papugi i papużki, pawie i żurawie – ptaki wyglądają, jakby zleciały z całego świata, by ubarwić wystawę.

5.  o w a d y

stawonogi

Z pewnością spełniły misję “emocji” i “interakcji”, bowiem pomimo metalicznego połysku i nietypowego dla siebie bezruchu, wywołują specyficzne uczucia w okolicy karku. Jednak w każdym ogrodzie są owady!

6. drewno  i   w i k l i n adrewnimaisonobjet

Drewniane, palisadowe wnętrza, parawany z morskiej trawy, wiklinowe fotele a nawet plecione z bambusa, latające pod sufitem ryby przy odpowiedniej aranżacji wiele by zyskały.

7.  poroża + drewno, wyglądające jak poroża

Office Plant Blog_MAISON&OBJET 2018 Paris Paryż aranżacje wnętrz

Drewno wyrzucane na brzeg po wieloletniej obróbce przez fale w dziwny sposób pasują do poroża, zrzucanego mniej lub bardziej dobrowolnie przez zwierzęta kopytne. Wolimy to pierwsze.

8. koralowce i meduzy Office Plant Blog_MAISON&OBJET 2018 Paris Paryż aranżacje wnętrz

Zwiedzając podwodne, oceaniczne ogrody raf koralowych marzymy, by zabrać ich część ze sobą. Ponieważ dostaje się za to solidną karę na lotnisku, a nawet ląduje na przedłużonych wakacjach – w więzieniu – zdecydowanie podoba nam się bezpieczna namiastka oceanu w postaci takich dekoracji.

9.   g a d y

Office Plant Blog_MAISON&OBJET 2018 Paris Paryż aranżacje wnętrz krokodyl kolonialne wnętrza

Kolonialne wnętrza zawierają w sobie nie tyle wspomnienie dalekich podróży, ale nieustającą chęć przygód. Mamy tyle pomysłów, na tego typu aranżacje, co krokodyl różańcowy – zębów.

10. soczyste akcenty

Office Plant Blog_MAISON&OBJET 2018 Paris Paryż aranżacje wnętrz koziol

Wyraziste, nieco obłąkane zestawienia form i kolorów sprawiają, że wnętrza te nie pozwalają się nudzić, budzą do życia, tworzenia i próbowania coraz to nowych sposobów na postrzeganie świata.


Podobne tematy:

officeplant_blog_maisonobjet-paris-2016

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top