ZIELEŃ W HOLU.Dziś prezentujemy naszą najświeższą aranżację zieleni w jednym z krakowskich holi. Tym razem postanowiliśmy opowiedzieć o tym, jakimi etapami przebiega taka aranżacja i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które przy takiej okazji się nasuwały.

1. Od czego zaczynamy aranżację zielenią?

Kiedy na miejsce, mające ulec zazielenieniu, przybywa nasz Specjalista – zaczyna od powitania 🙂 Przede wszystkim z przestrzenią. Zaznajamiając się z preferencjami Klienta zawsze ma na uwadze realne możliwości danej strefy – obszar, funkcjonalność i warunki siedliskowe, z którymi będą na co dzień mierzyły się ulokowane tu rośliny. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście światło naturalne (więcej o tym, jak ważne jest światło można przeczytać <tu>). W tym przypadku liczne przeszklenia sprawiły, że do tematu można było podejść optymistycznie.

2. W jaki sposób dobierane są odpowiednie rośliny i donice?

Na podstawie warunków w jakich będą rosły dokonuje się już wstępnej selekcji gatunków. Dodatkowo okrajamy grupę do roślin, które według naszego doświadczenia poradzą sobie najlepiej w przestrzeni użyteczności publicznej. Klient na podstawie dostarczanych fotografii lub w trakcie wizyty w Ogrodzie Łobzów ma możliwość obejrzenia i poznania proponowanych przez Specjalistów roślin. Do wybranej grupy roślin dobierane są pojemniki, dopasowane do stylu wnętrz, funkcji oraz budżetu realizacji.

3. Czy przy sadzeniu roślin nie robi się za dużo bałaganu?

 

Tak. Ziemia jest wszędzie, nieraz nawet na czubku nosa Ogrodnika. Jednak cała ta “brudna” robota, związana z sadzeniem odbywa się w siedzibie naszej Firmy – w łobzowskich szklarniach. Na miejsce rośliny docierają w gotowych do aranżacji nasadzeniach – w uniwersalnych kubłach, umieszczanych w docelowych ozdobnych okrywach pojemników. Na miejscu rośliny rozlokowywane są na wcześniej ustalone pozycje. Kosmetyczne zabiegi to pokrycie wierzchniej warstwy podłoża ozdobnym keramzytem oraz lekkie przetarcie liści, by lśniły i zachwycały.

Od razu zrobiło się przyjemniej, prawda? Jeśli jakiś firmowy hol w Krakowie potrzebuje naszej pomocy zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na spotkanie ze Specjalistą Office Plant:

tel: 12 637 23 50
kom. +48 537 490 706
e-mail: realizacje@ogrod.krakow.pl


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top