DZIEŃ KOBIET W BIURZE.


OP_dzień kobiet 2016 prezent 8 marca kwiaty kraków


Dzień Kobiet obchodzony jest od 1910 roku i przez 83 lata był jednym z najważniejszych świąt społecznych w Polsce. 8 marca każda Polka wwąchiwała się w słynny, czerwony goździk. Z czasem na święto zaczęto zerkać z ukosa, jako relikt przeszłości. Jednak dzień ten upamiętnia ofiary walki o równouprawnienie kobiet i obchodzony jest w wielu krajach od Albanii przez Brazylię, Włochy aż po Zambię.

Należy z premedytacją wykorzystywać każdy pretekst do okazywania innej osobie szacunku i sympatii. Zwyczajowo obdarowywuje się wszystkie kobiety w rodzinie, jak również znajome, także te z pracy. Stosunkowo nowym, ale pięknym gestem jest obdarowywanie wszystkich zatrudnionych kobiet nie tylko w prywatnych przedsiębiorstwach, ale także w dużych firmach i korporacjach w Krakowie. Świeże kwiaty wprawiają w dobry nastrój, pracownik czuje się zauważony i doceniony, a efektywność pracy znacznie się poprawia.

We Włoszech kobietom 8 marca wręcza się tradycyjnie gałązki akacji srebrzystej. W Polsce najczęściej są to wdzięczne i długo utrzymujące się tulipany. Cięte kwiaty z powodzeniem można jednak zastąpić np. cebulowymi kwiatami wiosennymi w doniczce, które utrzymają się znacznie dłużej i będą przyjemną dla oka ozdobą biurka:

  • hiacynty
  • krokusy
  • tulipany
  • narcyze

kwiaty_na_dzien_kobiet OP_dzien kobiet 2016 prezent 8 marca kwiaty kraków Pojedyńcze kwiaty cebulowe owinięte ozdobnym papierem i przewiązane kokardką mają swój urok.

W przedsiębiorstwach, gdzie przewagę stanowi żeńska płeć, coraz popularniejsze staje się tymczasowe przearanżowanie przestrzeni biurowej z pomocą kobiecych dodatków oraz organizowanie wspólnych lunchów, gdzie dominującym kolorem są najczęściej: róż i pastele. W przestrzeni wspólnej pojawiają się tace z makaronikami i muffinkami, niczym z planu do filmu “Maria Antonina“.  Święto Kobiet z 1 dnia przeciąga się często do tygodnia, ale dobry nastrój trwa potem znacznie dłużej, a zacieśnione więzi pomiędzy kobietami dobrze wpływają na efekty ich współpracy.

dzień kobiet OP_dzien kobiet 2016 prezent 8 marca kwiaty kraków dzien kobiet dodatki OP_dzien kobiet 2016 prezent 8 marca kwiaty kraków

dzien kobiet krakow prezenty OP_dzien kobiet 2016 prezent 8 marca kwiaty kraków Pastelowe, kobiece dodatki odświeżą i złagodzą biurowy wystrój, choćby na chwilę.

W Portugalii kobiety 8 marca organizuja specjalne obiady i kolacje “tylko dla pań”. Wiele restauracji na ten dzień wypełnia się po brzegi tylko płcią piękną. Obiekty gastronomiczne na ten czas oferują specjalne menu, obfitujące nie tylko w smaczne, ale i piękne potrawy.


OP dzien kobiet zyczenia 2016 copy

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top