ŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIA CZ.2.


OP_Blog_świąteczne dekoracje Krakow 2017


Jak co roku mimo zimowej aury wybieramy się na spacer po Śródmieściu śladem bożonarodzeniowych dekoracji autorstwa Zespołu Office Plant. W Krakowie dekoracje świąteczne stały się niemal obowiązkowe, a my z chęcią pomagaliśmy się z tych przyjemnych obowiązków wywiązać.

Oto efekty, których większość zapewne już Państwo widzieli na własne oczy, bowiem z pewnością dekoracje te mijali już wielokrotnie choćby Wielbiciele gęsiny, galicyjskiej kuchni czy… studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

P r o s t o t a

W porównaniu z aranżacjami z poprzednich lat tym razem w przypadku większości zleceń zdecydowanie zapanowała tendencja jak najprostszych, naturalnych dekoracji. Stąd prym wiodły sosny, świerki, jodły, żywotniki w formie całych drzewek, girland i wieńców, zdobne jedynie w szyszki (sosnowe, świerkowe, modrzewiowe i cedrowe) a także ciepłe, gęsto wite lampki. Zimą zmrok zapada w końcu tak wcześnie, że zapewne złoty blask światełek stanowi w istocie najlepszą ozdobę?

OP_Blog_świąteczne dekoracje Krakow 2017 szara gęś

Ogródki skryły się za zimozielonymi żywopłotami. Na parapetach w miejsce bujnych kwiatowych kompozycji pojawiły się miniaturowe lasy. Przy wejściach do lokali stoją dzielnie topiaryczne świerki ‘Conica’, z nasadą skrytą wśród jedliny. Wiele pozytywnych emocji wzbudza wyjątkowo urocze drzewko, stojące w podcieniach Sukiennic – całe w smacznych, niemal landrynkowych ozdobach: pomarańczach i różowych kokardach.

OP_Blog_świąteczne dekoracje Krakow 2017 krakowdekoracjeswiateczne2017

T r a d y c j a

Nasze aranżacje dla krakowskiej, renomowanej uczelni mogą oglądać nie tylko jej żakowie. Wysokie drzewko bożonarodzeniowe  zgodnie z tradycją nawiązuje do kolorów uczelni – błękitu i złota. Na parapetach pojawiły się proste, biało złote stroiki na bazie z jedliny, świerka z dodatkim sosnowych szyszek. W roli mniejszych choinek wystąpiły świerki ‘Conica’ w skromnej, choć złotej oprawie.
OP_Blog_świąteczne dekoracje Krakow 2017 swiatecznadekoracjauj2017

Jak się Państwu podobają bożonarodzeniowe aranżacje Office Plant? Czy któreś z nich wygrały w Państwa nieoficjalnym konkursie na najpiękniejsze, świąteczne dekoracje w trakcie spaceru po Krakowie? Chętnie poznamy wszystkie opinie! Warto rzucić też okiem na bożonarodzeniowe dekoracje z poprzednich lat. Jak Państwa zdaniem wypadły tegoroczne aranżacje w porównaniu z tamtymi?


Podobne tematy:

op_blog_swieta swiateczne dekoracje
OP_Blog_dekoracje swiateczne restauracje krakow

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top