ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO.


OP_Blog_biale swieta ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO.


Idealne święta to te, kiedy za oknami na białe pejzaże pruszy lekki śnieg, do akompaniamentu jasnego dźwięku dzwoneczków. Wieczorem na granatowym niebie rozbłyskuje białym światłem pierwsza gwiazdka. Tuż przed Świętami serwujemy kilka podpowiedzi dla tych, których lubią ubierać świąteczne drzewko dopiero w dniu Wigilii, kiedy wszyscy bliscy zbierają się pod jednym dachem. I w tym roku chcą, by ich Święta były bieluteńkie i jaśniejące radością. Oto inspiracje dla trzeciego, świątecznego stylu: “NA BIAŁO”.

Kolorystyka:

biel śnieżna, mleczna, perłowa; białe srebro, tytanowa biel, kremowa śmietanka i ecru

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO.

Materiały:

  • biała ceramika, porcelana
  • szkło i kryształy
  • metale i srebro
  • perłowe koraliki
  • biała bawełna, satyna, bielony len, jedwab, koronki, kordonek.

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO.Kryształowa zawieszka  łapiąc w łamane powierzchnie działają jak pryzmat i rozszczepiając światło

Biel to najjaśniejsza z barw. Zgodnie z teorią optyki to zrównoważona mieszanina barw prostych, wzajemnie się dopełniających. W opozycji do czerni, która jest brakiem barwy, biel jest w teorii wszystkimi kolorami równocześnie. (Mowa tu o widmach światła, nie o wlewaniu do pojemnika wszystkich kolorów tęczy, bowiem wiemy, że w ten sposób otrzymamy bardzo modny niegdyś kolor “kafiało”, a nie szlachetną biel.)

Zatem biel to jedność i równowaga. Ponad to w symbolice chrześcijańskiej oznacza czystość, niewinność, dobro. Z samej definicji kolor biały zatem zdaje się być najwłaściwszym wariantem dla Świąt Bożego Narodzenia.

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO.

Biały, wykrochmalony obrus, biel opłatków i porcelanowej, odświętnej zastawy w komplecie ze srebrnymi sztućcami królują w jadalni. Mężczyźni zakładają do Wigilii białe koszule, modląc się gorliwie…nad czerwonym barszczem, by jakaś kropla nie chlapnęła na mankiet. Białe świece migoczą w wysokich, wypolerowanych świecznikach i latarenkach, wystawionych na tarasie.

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO swieczniki 2015 kraków

Dla tych z licznych współucztujących przy tegorocznym świątecznym stole, którzy po kolacji pojadą każde w swoją stronę i nie będą mogli rano szukać swych prezentów pod choinką, warto mieć przygotowane choćby małe, białe paczuszki, przewiązane koronkową wstążką z opiekuńczym aniołkiem. Prosty, miły gest wywoła uśmiech na twarzach i rozgrzeje ich na czas powrotnej podróży.


~*Zespół OfficePlant chciałby życzyć wszystkim Czytelnikom prawdziwych, białych Świąt, czystych serc i jasnych umysłów!*~

2 thoughts on “ŚWIĄTECZNE DEKORACJE CZ.3: NA BIAŁO.”

  1. ja kupuję sztuczny śnieh i psikam nim jodłę okna wygląda to super i nie zasycha tak szybko polecam

  2. Biały to najlepszy świąteczny kolor szczególnie kiedy od lat nie ma śniegu w Krakowie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top