METAMORFOZA BALKONU NR 2.


Office Plant Kraków metamorfozy balkonow miejski ogród blog


Zagospodarowanie balkonu to niełatwe zadanie. Lecz dzielny Zespół Office Plant stawia czoło wyzwaniom, rzucanym nawet przez wąskie i pozornie nieustawne przestrzenie współczesnej architektury mieszkalnej. Balkony pełnią nie tylko funkcję przedłużenia apartamentu. Należy wziąć pod uwagę, że ponieważ są widoczne z zewnątrz, powinien panować na nich porządek, a efekt końcowy ma za zadanie współgrać z otoczeniem.

WAŻNE: W zbiorowej zabudowie mieszkalnej przy aranżacji balkonów należy wystrzegać się zbyt pstrokatych, zindywidualizowanych ozdób i nadmiernego przekształcania przestrzeni, nawet jeśli nie jest to narzucone z ramienia administracji budynku.

T Ł O

Białe, nowe elewacje i czarne, minimalistyczne balustrady wprowadzają instynktowny ład przestrzeni, na zachowaniu którego szczególnie nam zależało. Obwieszanie balustrad skrzynkami wydało się wręcz niestosowne, patrząc na graficzny deseń, jaki uzyskujemy na popielatej nawierzchni dzięki cieniom, rzucanym przez gelender. Zdecydowaliśmy się zatem na nowoczesny, nieco skandynawski styl. Bujany fotel zachęca do zapadnięcia się w miękkie poduchy podczas miłej lektury. Proste w formie skrzynie i donice Artstone, wykonane z mineralnego kompozytu, świetnie wpisują się w otoczenie.

Office Plant Kraków metamorfozy balkonow miejski ogród blog

R O Ś L I N Y    OZDOBNE

Skład gatunkowy nasadzeń opiera się głównie na wariantach zieleni i kombinacji zestawień strukturalnych: krągłolistny, młodociany eukaliptus podsadzono miskantem i srebrnolistną santoliną o silnym, oleistym aromacie. W donicach pojawiają się także sezonowe wilce o pstrym liściu i przewieszającym się pokroju oraz błękitne, intensywnie kwitnące lobelie, lekko wylewające się poza krawędzie donic. Półcień sprzyja rozwojowi funkii – subtelnej byliny o kształtnych liściach i dzwonkowatych kwiatach w delikatnym odcieniu lila. Hostę uwielbiają ślimaki, ale na szczęście na balkonie nic jej nie grozi. W narożniku znalazło się miejsce nawet na dorodny okaz bambusa.

Office Plant Kraków metamorfozy balkonow miejski ogród blogOffice Plant Kraków metamorfozy balkonow miejski ogród blog

P I E L Ę G N A C J A

Półcień, panujący na balkonie sprzyja rozwojowi gatunków roślin, odpowiednio dobranych do stanowiska. Ważne jednak by pilnować nawadniania. Raz na miesiąc, ze względu na system podwójnego dna, najlepiej w deszczowy dzień należy z dna skrzyń wyjąć niewielki koreczek i usunąć nadmiar stojącej wody. Zapobiegniemy w ten sposób zagniwaniu korzeni.

Ostatnie porównanie i rzut oka na stan przed i po zabiegach Zespołu Office Plant. Czy tylko nam wydaje się, że nagle ten długi, korytarzowy balkon uległ przeobrażeniu w uroczy, przytulny taras?

Office Plant Kraków metamorfozy balkonow miejski ogród blog


Czy podoba się Państwu ta metamorfoza? A może jakiś balkon czeka na taką zmianę? Zapraszamy do kontaktu.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top