BOŻONARODZENIOWE TRENDY 2017 – DREWNO.


Office Plant Blog_bozonarodzeniowe trendy 2017 Kraków święta w firmie


Bilety do krakowskiej opery na “Dziadka do orzechów” są już od dawna wyprzedane, bowiem powszechnie wiadomo, że zima bez widoku tańczącego Hansa-Petera jest jak noc wigilijna bez śniegu. Po obejrzeniu baletu ma się już pewność, że w każdej drewnianej figurce tkwi życie i magia, która bożonarodzeniową porą nabiera mocy. 

Zespół Office Plant realizując zamówienia na świąteczne wystroje często sięga po ten właśnie materiał. Choćby dlatego, że ozdoby i dekoracje wykonane z drewna mają w sobie niezmierzone bogactwo samych przyjemnych konotacji.

Z czym kojarzy się drewno?

Drewno to przede wszystkim uniwersalny materiał budowlany. Drewniane chatki na tle dzikiej natury zawsze tchną spokojem, bezpieczeństwem i ciepłem. A jeśli znajduje się w niej kominek, w którym można napalić pachnącym bukowym drewnem, każdego ogarnia istny błogostan. Stolarze zwykle mawiają, że drewniane meble mają w sobie Duszę – nawet te, które świeżo wyszły z tokarni. Nietrudno się uśmiechnąć na tę myśl, znając opowieść o drewnianym chłopcu -Pinokio.

Kto nie lubi suchego, ciepłego zapachu drewna? To jeden z najprzyjemniejszych aromatów. Przypomina nam o relaksującej wizycie w suchej saunie, a już sama taka perspektywa skutecznie rozgrzewa od środka zimową porą.

Office Plant Blog_bozonarodzeniowe trendy 2017 drewno Kraków święta w firmie

Drewniane świąteczne “muszę mieć”

Sporządziliśmy krótką listę drewnianych, najbardziej świątecznych akcentów, jakie po umieszczeniu na widoku sprawiają, że zwyczajne pomieszczenie stanie się definicją Świątecznej Uczty dla oczu i duszy:

  • laski cynamonu
  • figurki dziadka do orzechów
  • drewniany konik na biegunach
  • lokomotywa z wagonikami i torami
  • kosz pełen sosonowych, świerkowych szyszek.

Office Plant Blog_bozonarodzeniowe trendy 2017 drewno Kraków święta w firmie

DIY

Niektóre drewniane dekoracje można z łatwością wykonać samemu. Po okorowaniu drewna na opał warto wykorzystać miękką, brzozową korę by wyciąć z niej dowolne kształty np. gwiazdki, serduszka. Z nazbieranych w trakcie spaceru szyszek i gałązek spróbujmy sporządzić własny miniaturowy las w słoju lub na parapecie.

Ciekawostka: Szyszki idealnie nadadzą się jako emitery do aromatyzacji powietrza – wystarczy nanieść na nie kilka kropli olejku eterycznego, a przez długi czas będą go uwalniać.

Drewniane aromaty

Dekorowanie z użyciem drewnianych akcentów uzupełniamy czasami także drewnianymi aromatami. Świetnie przydaje się do tego celu olejek:

  • cedrowy
  • piniowy (sosnowy)
  • świerkowy
  • jałowcowy
  • cynamonowy.

Zanim zdecydujemy się na aromatyzację powietrza warto wcześniej sprawdzić, czy dany zapach na pewno nam odpowiada i nie stanie się uciążliwy po dłuższym czasie spędzonym w pomieszczeniu.


Podobne tematy:

Office Plant_Blog bozonarodzeniowe trendy 2017 op_blog_swieta stroiki święta Kraków

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top