5 POMYSŁÓW NA STROIKI.


Office Plant Blog_pomysły na stroiki Kraków


Świąteczne drzewko to podstawa. Stoi w każdym holu ulokowane tak, by po firmowej Wigilii wszyscy mogli wokół niego wesoło zatańczyć, trzymając się mocno za ręce i śpiewając na cały głos kolędy. Każdy – od Pana Odźwiernego po Prezesa – jest w świątecznym nastroju, nuci wesołe melodie pod lekko zaczerwienionym od mrozu nosem, a w ich oczach migoczą gwiazdki. Bo gdzie nie spojrzeć, coś przypomina o zbliżających się Świętach. 

Oto 5 pomysłów na świąteczne stroiki, by każdy kąt emanował Radosną Nowiną:

1. wieńce – ‘kranze’

Już od wejścia witają wszystkich przybyłych. Proste jedlinowe wianki najpiękniej wyglądają ozdobione naturalnymi dodatkami np.:

  • pędami żywotników, cyprysików i sosny
  • szyszkami
  • owocami głogu, dzikiej róży, jarząbów, ogników, irg
  • chrobotkiem reniferowym.

By dodać “smaku” wieńcom zdobiącym wejście do restauracji warto umieścić na nich suszone plastry cytrusów, jabłek i laskę cynamonu. Całość niech zawiśnie na płócienne wstędze. Jeśli chcemy nadać ozdobie wykwintności, wybierzmy aksamitne wstążki w kolorze karminu lub butelkowej zieleni.

Office Plant Blog_pomysły na stroiki KrakówZapach jodłowej żywicy wita już od progu.

2. stojące stroiki

Umieszczone na płaskich powierzchniach powinny stanowić centrum uwagi, ale nie mogą przeszkadzać w korzystaniu np. ze stolika, biurka czy kontuaru.

Office Plant Blog_pomysły na stroiki KrakówStojące stroiki mogą być uniwersalne lub indywidualne.

3. wiszące ozdoby

Począwszy od girland po tradycyjną krakowską podłaźniczkę wiszące ozdoby świąteczne mają długą historię i do dziś pomysł ten jest powszechnie wykorzystywany. Jeśli pod sufitem znajdują się elementy, do których (bez nadmiernej ingerencji) moża przymocować kilka przystrojonych pędów i lampek – bez wahania należy skorzystać takiej szansy. Każdy, kto zadrze głowę z pewnością zrobi: “aaach!” na widok takiej dekoracji.

Office Plant Blog_pomysły na stroiki KrakówPamiętajmy, by dobrze zamocować wiszące gałęzie – wtedy nie spadną nikomu na głowę.

4. lampki i światło świec

Niedobór światła zimą sprawia, że stajemy się złaknieni każdego blasku. Dla wielu (szczególnie mężczyzn) lampki świąteczne to kwintesencja świątecznych dekoracji. Jeśli umieści się ich odpowiednio dużo, posiłkując się światłem świec, śmiało zrezygnujmy z innych źródeł światła na rzecz bardziej subtelnego i przytulnego efektu.

Office Plant Blog_pomysły na stroiki KrakówLampiony, latarenki i ciepłe światło rozgrzewają w zimowe dni.

5. miniaturowe choinki

Zamiast 3 metrowej, lekko obgryzionej w transporcie jodły, czasem warto zdecydować się na kilka uroczych, filigranowych drzewek. Miniaturowe choinki zmieszczą się na każdym biurku, parapecie, narożniku.

Office Plant Blog_pomysły na stroiki KrakówŚliczne miniaturowe choinki (Picea ‘Conica’ i tkane z chrobotka reniferowego) aranżowane na setki sposobów.


1 thought on “5 POMYSŁÓW NA STROIKI.”

  1. Piękne stroiki takie naturalne i autorskie widać od razu wprawną rękę. W tym roku spróbowałam własnych sił,
    ale efekt daleki od tych na zdjęciach niestety

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top