• ZIELONE MIMO WSZYSTKO.


  Zielone mimo wszystko(1)


  Mimo afrykańskich upałów, mimo zakorkowanych ulic, mimo rozleniwiającej perspektywy wakacji  – mimo wszystko na krakowskim Rynku w dniach 9-10 czerwca odbył się 14. Festiwal Zaczarowanej Piosenki, 15. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” (a w ich ramach pełne emocji sportowe zmagania sportowców, którzy nigdy nie narzekają na żadne kontuzje) oraz koncert Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.  W tym czasie Śródmieście zieleniło się od wolontariuszy, a w pobliżu dyżurnych namiotów sadzonki drzew i krzewów z naszej łobzowskiej szkółki łagodziły klimat.

  Prawie 200 Wolontariuszy Fundacji MW, Pokojowego Patrolu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi,  pracownicy Banku Zachodniego WBK oraz firmy CISCOw zielonych koszulkach z uśmiechem na ustach pomagali przy sprawach organizacyjnych sekcji sportowych, artystycznych i w ramach zbiórek na pomoc jednej z podopiecznych Fundacji MW. Z ochotą wyprowadzili też z ciasnej paki rośliny – ochotników, które przyjechały pozielenić się trochę dla towarzystwa.

  Jpeg

  JpegJpegJpegrzymkowska_magdalena_837

  Dziękujemy za użyczenie zdjęć Magdalenie Rzymkowskiej oraz Archiwum Fundacji „Mimo Wszystko”. Mamy nadzieję, że miłe towarzystwo sadzonek brzóz, dereni, kalin i pęcherznic dyskretnie umilało wszystkim czas. Gratulujemy pomysłów, bezinteresownej chęci do działania i zaraźliwej nadziei. Dziękujemy i do zobaczenia przy każdej możliwej okazji!

  Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
  gdyby wszyscy byli silni jak konie
  gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
  gdyby każdy miał to samo
  nikt nikomu nie byłby potrzebny
  to co mam i to czego nie mam
  nawet to czego nie mam komu dać
  zawsze jest komuś potrzebne
  nierówni potrzebują siebie
  im najłatwiej zrozumieć, że każdy jest dla wszystkich.

  /fragment tegorocznego koncertu „Każdy jest komuś potrzebny” na podstawie wiersza pt.:”Sprawiedliwość” Księdza Jana Twardowskiego/

  GRZEDZINSKI_20180610_296


  Podobne tematy:

  OP_Blog_parkingdayOP_Blog_Centrum PO