• TYMCZASOWY MINIPARK.


  Office Plant_Blog_parkingday TYMCZASOWY MINIPARK ogrody tymczasowe Kraków Autor: Corinna Frączek


  Kolejny raz tradycyjnie w trzeci piątek września w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, Fundacją Otwarty Plan oraz Polską Zieloną Siecią zorganizowano Park(ing) Day w Krakowie. Zaaranżowany tymczasowy ogród Mini-Park zlokalizowany został na Placu Nowym przy zbiegu ulic Estery i Kupa.

  Office Plant Blog_tymczasowy minipark Kraków parking day 2014

  Office Plant i Ogród Łobzów wsparły inicjatywę asortymentem roślinnym oraz w postaci donic i pojemników. Do aranżacji użyto brzóz (Betula), leszczyn (Corylus), różaneczników (Rhododendron) oraz rozmaitych gatunków ozdobnych traw i turzyc o lekkim pokroju i interesującym zabarwieniu m.in. Carex ‚Bronco’ czy Stipa ‚Sirocco’. Całości dopełniały rozchodniki okazałe (Sedum spectabile) odmiany ‚Matrona’ oraz ‚Carmen’, znajdujące się w pełnej fazie rozkwitu.

  Office Plant Blog_tymczasowy minipark w Krakowie Parkingday 2014 140921pm9_9302 140921pm9_9296

  W tej swobodnej, nieco sielankowej atmosferze celebrowano Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tego dnia w wielu miastach świata miejsca parkingowe zamienione zostały również na krótką chwilę w otoczone zielenią zakątki z miejscem do siedzenia, leżenia, gdzie można było wypić herbatę i wsłuchać się w miasto lub samego siebie.

  Office Plant Blog_tymczasowy minipark Kraków parkingday 2014

  Office Plant & Ogród Łobzów zapraszają na chwilę relaksu i refleksji w tymczasowym ogrodzie także i w przyszłym roku 2015, bowiem proekologiczna idea Park(ing) Day będzie w Krakowie z pewnością kontynuowana.


  Mapa świata z uwzględnieniem miast, które wzięły czynny udział w Parking Day:OP_Blog_mapa parkingday


2 Responsesso far.

 1. […] Łobzów po raz kolejny wspiera akcję Parking Day. Nasze donice z drzewami, krzewami, kwiatami i trawami zamieniają miejsce parkingowe w tymczasowy […]

 2. vanita pisze:

  W tym roku 2015 również można liczyć na tymczasowe ogrody???