• ROŚLINY NA PLANIE 56.KFF!


  OP_Blog_ROŚLINY NA PLANIE 56.KFF!


  Najświeższe wieści zza kulis 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego – rośliny i donice  Office Plant dostały angaż! Od 29.05-5.06.2016 wystąpiły w roli dekoracji na terenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ul. Rajskiej. KFF cieszy się sławą jednego z najstarszych i rozpoznawalnych festiwali filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych. A rośliny z wypożyczalni Office Plant miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w…staniu nieruchomo i byciu zielonym.

  Oto kilka odsłon z „planu”:

  OP_Blog_ROŚLINY NA PLANIE 56.KFF!Żywozielone krzewy w białych donicach witają i żegnają przybywających do MOS-u.

  Rośliny rozluźniały atmosferę głównie przy miejscach, zachęcających do spoczynku. Powszechnie wiadomo, że na siedząco lepiej się myśli i kontempluje sztukę. Wygodne kanapy i sofy dzięki donicom z zielenią nabierały atmosfery salonu. Przyjemnie schować się za krzakiem ze swoimi przemyśleniami po jednym z mocniejszych filmów. Zieleń pomagała ukoić poruszonego czasem zbyt brutalnie ducha.

  OP_Blog_ROŚLINY NA PLANIE 56.KFF!Nowocześnie zaaranżowany mini salon wygląda jak z planu współczesnego serialu obyczajowego.

  Wysokie proste donice w kolorze czarnym spisały się niczym klasyczna „mała czarna” – wszystkie rośliny wypadły w takiej „garderobie” schludnie i elegancko.  Osadzone w lekkim keramzycie były łatwe w transporcie i nie sprawiały kłopotów przy przestawianiu. W miejscach słabo doświetlonych w roli stafażu spełniały się rośliny…sztuczne.

  OP_Blog_ROŚLINY NA PLANIE 56.KFF!Żywe i doskonale odgrywające rolę żywych – sztuczne trawy rozstawione strategicznie na terenie całego obiektu.

  Dzięki temu w trakcie 8 dni festiwalu nikt nie musiał odgrywać roli ogrodnika, biegając z wielką konewką i pilnować, by któraś z roślin nie omdlała w świetle w fleszy. Żywotniki, składane z modułów i kępy pojedyńczych, ozdobnych traw dopiero przy bliższym poznaniu okazują się być bardziej syntetyczne, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ale przecież film to często sztuka niuansów, pozorów. Świat iluzji…

  OP_Blog_ROŚLINY NA PLANIE 56.KFF!W trakcie podróży windą rośliny spotkały się ze spontaniczną i serdeczną reakcją swoich fanów (oczywiśnie nie obyło się bez autografów).

  Rośliny w dyskretny sposób spełniły swoją rolę łagodnego wypełnienia przestrzeni. Swoim subtelnym podejściem do zadania co prawda nie zdobyły nagrody Smoka Smoków (to szczególne wyróżnienie dla twórcy w tym roku spotkało Marcela Łozińskiego – gratulujemy!), ale miały okazję poznać światowej sławy reżyserów i scenarzystów, przedstawicieli świata filmu oraz tysiące fanów kinematografii. Kto wie, czy te znajomości nie zaowocują wkrótce jakąś większą rolą? Nie zapeszajmy!


  Już 15.06 metamorfoza biurowych roślin i słynne „przed i po”. Warto przekonać się na własne oczy, co potrafi ekipa Office Plant.

2 Responsesso far.

 1. Oldine pisze:

  hahahaha Fani pozdrawiają rośliny z KFF!

 2. fmf fan pisze:

  czy można wypożyczyć u Państwa rośliny poza Kraków? Potrzebuję kilku prostych zestawień czasami
  w okolicach małopolski oczywiście nie wywiozę nad morze :-D a podoba mi się takie jak tu były