• ROŚLINY NA KONFERENCJI.


  rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków


  Od 30 sierpnia do 3 września 2015 roku w Centrum Kongresowym przy ul.Marii Konopnickiej w Krakowie odbywa się 27 Europejska Konferencja o Biomateriałach. Olbrzymie, jasne przestrzenie holi nowoczesnego budynku projektu znanego krakowskiego architekta Krzysztofa Ingardena na czas trwania kongresu nabrały bardziej przyrodniczego charakteru za sprawą tymczasowych kompozycji roślinnych w pojemnikach, wykonanych i zaaranżowanych przez Office Plant.

  Przy pomocy roślin można dopasować przestrzeń do harmonogramu konferencji – wyodrębnić poszczególne części holu, odgrodzić je lub przesłonić np. część bufetową lub nieczynne przejścia. Zieleń pomaga złagodzić pustkę wielkich gmachów, dyskretnie nadać indywidualny, choćby chwilowy charakter ogrodu.

  W tym przypadku dobrano proste pojemniki – zarówno pod względem kolorystycznym jak i w formie. Rośliny drzewiaste wspierają najatrakcyjniejsze obecnie byliny ogrodowe oraz gatunki jednoroczne. W prostych, sześciennych ciemnych donicach umieszczono piękne, dorodne sadzonki tulipanowców /Liriodendron tulipifera / o wyjątkowym, pięknym kształcie liści w towarzystwie rozchodników okazałych, wrzośców i świeżej, seledynowej kaskady wilca w odmianie ‚Lime’.

  rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków

  Analogicznie w jasnopopielatych donicach znalazły się miłorzęby  / Gingko biloba /  z powtórzeniem motywu różowo kwitnących rozchodników i wrzośców, ale dla mocnego kontrastu dodano wilec o prawie czarnych liściach odmiany ‚Purple’, która świetnie odcina się na tle pojemników. W trzecim zestawie o podobnym charakterze pojawiają się ozdobne trawy.

  rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków

  rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków

  W białych krągłych pojemnikach, ustawionych w formie szpaleru znalazły się laurowe topiary o lśniących, skórzastych liściach oraz egzotyczne, kwitnące mandeville. Białe, kwadratowe donice dyskretnie podkreślają urok klonów palmowych o lekkim, ażurowym pokroju. Te niewielkie drzewa o orientalnym wyglądzie znakomicie spisują się w modernistycznym, minimalistycznym wnętrzu ICE.

  rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków rośliny na konferencji ICE ESB 2015 wypożyczalnia roślin kraków


One Responseso far.

 1. rozchodnik pisze:

  Świetnie to wygląda! Dodaje życia i ociepla wnętrze.