• POMARAŃCZOWE AKCENTY.


  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur kraków


  Pomarańczowe akcenty mocno kojarzą się z jesienną porą. Ten ognisty, wibrujący kolor liści i owoców działa niczym łyk pomarańczowego soku przy śniadaniu – naładuje nas pozytywną energią. Feria jesiennych barw ma za zadanie zbilansować monochromatyczność zimowych miesięcy. Warto zatem urozmaicić jesienny wystrój wnętrz i otoczenia budynków o pomarańczowe akcenty.

  Nie tylko dynie wprowadzą jesienną atmosferę. Zacznijmy od dekoracji frontu budynku. W gruncie i donicach piękne, koralowe akcenty uzyskamy dzięki ciekawym gatunkom i odmianom:

  • ogników ‚Orange Glow’ – odporny na miejskie warunki o wys. do 2,5m o intensywnie pomarańczowych owocach
  • rokitnikom – piękne i jadalne owoce gęsto „nabite” wzdłuż pędów
  • dereniom – wyjątkowo atrakcyjne, pomarańczowe pędy odmiany ‚Midwinter Fire’.

  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur krakówMarmeladowa żurawka będzie smacznym kąskiem dla oka.

  W wysokich donicach przy froncie warto w miejsce letnich obsadzeń umieścić wielkie kule chryzantem, które tylko w Polsce mają symbolikę cmentarną. Ich spektakularna obfitość kwitnienia jesienną porą powinna być w pełni wykorzystana również do dekoracji miejskich restauracji, biur.

  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur krakówOgniste barwy chryzantem ocieplają wejścia do restauracji, hoteli i biur.

  Marchewkowe akcenty we wnętrzach poprawią nastroje, wywołane listopadową słotą i skutecznie wyleczą z chandry. Patera pełna owoców np. jabłek, pomarańczy czy mandarynek ustawiona w holu już na powitanie wywoła uśmiech wchodzących. Na recepcji warto postawić także wazon ze świeżymi kwiatami w energetycznym oranżu np. gerber, frezji, dalii, anemonów.

  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur krakówDodatki w żywych kolorach świetnie urozmaicają wygaszone, szare oficjalne wnętrza.

  Trwalszy efekt dadzą doniczkowe rośliny np. pomarańczowo kwitnące kalanchoe (również kalanchoe miralbella o dzowneczkowatych kwiatach (fot.)), orchidee czy nertera / N. granadensis /o pomarańczowych koralikach owoców. Wygląda interesująco i urokliwie.

  Uprawa nertery: Należy ustawiać ją w jasnym, dobrze doświetlonym miejscu i pozwolić, by podłoże przeschło pomiędzy kolejnymi nawadnieniami (by nie doprowadzić do gnicia korzeni). Owoce po zjedzeniu wykazują się niską toksycznością (wywołują nudności, ból głowy).

  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur krakówNertera w brzoskwiniowej, koronkowej okrywce z ceramiki.

  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur krakówFicus pumila o pstrych liściach pięknie komponuje się z odcieniami gliny.

  Office Plant Blog_pomarańczowe akcenty zieleń do biur krakówOd dwóch lat wiodącym trendem są rdzawe akcenty w ogrodzie.

  W rdzawych pojemnikach zarówno we wnątrzach jak i na zewnątrz w roli jesiennych dekoracji świetnie spiszą się białe wrzosy i wrzośce. Zarówno same, jak i w towarzystwie ozdobnych traw, mają w sobie odpowiednią równowagę subtelnej melancholii, typowej dla jesieni.