• MAGICZNE ROŚLINY DONICZKOWE?


  magiczne rośliny


  Zbliżający się dzień andrzejkowych wróżb (30.11) sprawia, że nawet matematyczno-logiczny działy księgowości i IT zdają się tymczasowo bardziej skłonne do abstrakcyjnych rozmyślań. A co jeśli wśród roślin doniczkowych, które niektórym wydają się zwyczajne, kryją się i takie o ukrytych właściwościach? Czy istnieją jakieś magiczne rośliny doniczkowe? O jakie moce bywały posądzane? Czy można by ich użyć np. by w kody nie wkradały się błędy albo by firmowe ksero kojarzyło pary skuteczniej niż randkowe portale? Wszystko jest możliwe!

  JAK TO DZIAŁA?

  Prosimy podejść do tematu z przymrużeniem oka. Ogrodnikom wiara w magię przychodzi łatwiej, bowiem dostrzeganie jej w każdym fotosyntezującym liściu nie wymaga od nas parapsychologicznych zdolności. To, czy dana roślina ma pośredni, energetyczny wpływ na swoje otoczenie zapewne jest rolą przypadku lub zwyczajnie głębokiej wiary i samospełniających się proroctw. Fakt faktem, że kilka z nich wyjątkowo często współuczestniczyło jako element sprzyjający okolicznościom, generującym miłość, rozkwit bogactwa czy też poprawę zdrowia.

  magiczne rosliny 1

  Utarło się zatem postrzeganie ich jako przynoszących:

  M I Ł O Ś Ć

  Nie bez powodu używa się sformułowania, że miłość rozkwita. Sprzyjają jej kwitnące kwiaty (oprócz hibiskusa…). Miłość wabi ustawiona w pobliżu wschodniego okna orchidea. Czerwono kwitnące anturium wzmaga namiętności w relacjach międzyludzkich. Sercolistna Ceropegia pomaga w nawiązywaniu serdecznych  relacji.

  B O G A C T W O

  Tu szczególne właściwości mają tzw. „money plant” – pachira, epipremnum złote (zapewne nie przez przypadek), Pilea peperomioides zwana pieniążkiem. Szczęście w interesach przynosi także grubosz krzewiasty /Crassula arborescens/ – jej opadające, mięsiste listki ponoć sugerują, że w firmie ktoś ma tajne konto na Bahamach… Bogactwu – także duchowemu – sprzyjają rośliny o pokroju drzewkowatym, w tym szczególnie bonsai. 5 pędów draceny ‚Lucky Bamboo’ umieszczone w wodzie i przewiązane czerwoną wstążką wręcza się by sprowokować Los do przybliżenia podwyżki i awansu w pracy.

  Z D R O W I E

  Obecność roślin w otoczeniu samo w sobie dobrze wpływa na ludzkie zdrowie. Szczególne właściwości mają mieś podobno paprocie – nefrolepisy, adiantum, davalie. Oczyszczają chorych z ich dolegliwości – co bywa przyczyną widocznie pogarszającej się kondycji tych roślin, jeśli znajdują się w sąsiedztwie niezdrowego osobnika lub samego źródła choroby. Za pogorszenie zdrowia obwinia się rośliny kolczaste tj. kaktusy czy wilczomlecze. Ogólnie posiadanie takich roślin jest w otoczeniu nie wskazane. Z jednym wyjątkiem – kaktusy ustawione przy wejściu pełnią rolę strażników i strzegą przed złodziejami.

  magiczne rosliny


  Podobne tematy:

  tajemnicze bonsai Chamelaucium woskowy kwiat woskowka