• SUKULENTY NA WARSZTATACH.


  Office Plant_Blog_sukulenty na warsztatach design prodesign Kraków moodboard Autor: Corinna Frączek


  W terminie 21-23/11/2014 w Krakowie odbywa się impreza pt.: Zaprojektowani. Ma na celu promowanie lokalnego wzornictwa przemysłowego, projektantów produktu, grafiki i wnętrz. Zaplanowano serię spotkań, wykładów i pokazów.

  W ramach jednego ze spotkań branżowych w siedzibie Prodesigne‚u odbyły się warsztaty z tworzenia i kompozycji tzw. moodboard’u. Jest to obecnie najpopularniejszy i najbardziej efektowny sposób prezentacji zamierzeń projektowych. Może być wykorzystywany do celów prywatnych, by sprecyzować zakres inspiracyjny do danej koncepcji lub w procesie komercjalizacji, by w sposób wizualny przekazać potencjalnej klienteli spektrum ideowe.

  Tworzenie moodboard’u – ‚tablicy nastroju’ to czynność wielopłaszczyznowa i niezwykle przyjemna. Staje się mocnym stymulatorem kreatywności i …dobrego nastroju. Elementem składowym tablicy może być praktycznie wszystko, co bierze udział w danym procesie projektowym. Są to obrazy, tkaniny, przedmioty, próbniki kolorów.

  Ale może tam się znaleźć również filiżanka ulubionej kawy i nadgryziony croissant, szczególnie w trendzie Slow (teoria przeniesienia emocji, w zgodzie z którą Projektant zawiera w podmiocie twórczym całokształt chwili: smaku, melodii a nawet pogody. Dlatego w trakcie pracy delektuje się przysmakami, pogoda ma być słoneczna a muzyka adekwatna do tematyki dzieła).

  Dlatego na warsztatach moodboard’owych nie mogło zabraknąć elementu roślinnego z , który z kompletem dodatków (ozdobne kruszce, pojemniki szklane i ceramiczne) dołączył do akcesoriów, wykorzystywanych przez Uczestników zajęć.

  Office Plant Blog_sukulenty na warsztatach prodesigne Kraków

  A oto ‚robocze’ kompozycje inspiracji aranżacji wnętrz, utrzymanej w estetyce skandynawskiej

  (robocze, ponieważ docelowo moodboard fotografowany jest w ujęciu z góry).

  Office Plant Blog_moodboard sukulenty na warsztatach Kraków wnętrza prodesigne

  Office Plant Blog_sukulenty wnętrza prodesigne Kraków

  Office Plant_Blog_sukulenty Kraków nolina warsztaty prodesigne

  OP_Blog_sukulenty prodesigne Kraków warsztaty wnętrza indoor


  Który zestaw podoba się Państwu najbardziej?

  Zespół Office Plant i Ogrodu Łobzów gratuluje kreatywności i zapału twórczego wszystkim uczestnikom warsztatów oraz życzy, by impreza Zaprojektowani odniosła sukces, jakim będą nowe idee, nawiązane kontakty i dobre wspomnienie wyjątkowego, listopadowego weekendu.


  10796_759108257470110_3839291455811441527_n


One Responseso far.

 1. […] konferencjach prasowych, w warsztatach moodboardowych dla archiktektów wnętrz z okazji imprezy Zaprojektowani. Specjalnie wyselekcjonowane spróbowały swoich sił w modelingu, wygrywając castingi do sesji […]